Google+ Start   |   E-mail   |   Newsletter:

ATNEL AIR

ATNEL AIR

moduł ATNEL AIR

Moduł dostarczany jest w postaci płytki PCB wraz z obsadzonymi wszystkimi elementami SMD, niezbędnymi do działania w przypadku zastosowania każdego z niżej wymienionych modułów. Dodatkowo klient otrzymuje dwa komplety goldpinów po to aby można było je przylutować we własnym zakresie w zależności od potrzeb. Dzięki temu moduł można instalować w docelowym projekcie pionowo lub poziomo. Opcjonalnie klient może dokupić jedno albo dwa gniazda w rastrze 2 mm. Jedno z nich 10 pin pod moduł ATNEL-WIFI232-T oraz drugie 6 pin pod radiomodem HM-TRP. Płytę tę można traktować jako swego rodzaju "mini zestaw" ewaluacyjny do testów z kilkoma różnymi modułami radiowymi.

 

Moduł ATNEL AIR umożliwia uruchamianie na swoim pokładzie modułów radiowych, w różnych systemach z mikrokontrolerami zasilanymi napięciami +5 V oraz +3,3 V. DOMYŚLNIE moduł skonfigurowany jest za pomocą zworki SMD J2 do pracy z zasilaniem +5 V (co oznacza, że do modułu doprowadzamy napięcie +5V mając zapewnioną konwersję napięć na liniach RX i TX do modułu WiFi). Jednocześnie dla każdego zakresu napięć, przygotowana jest konwersja napięć na liniach RX i TX. W przypadku konieczności podłączenia modułu do mikrokontrolera zasilanego napięciem +3,3 V należy rozlutować zworkę SMD J2 a następnie zlutować zworkę SMD J1. Alternatywnie można wlutować trzy goldpiny w miejsce oznaczone CN1 i dokonywać wyboru napięcia zasilania i pracy za pomocą tzw jumpera. Należy tylko pamiętać, że goldpiny gniazda CN1 posiadają raster 2 mm.

zworki SMD

 

schemat modułu ATNEL AIR

 

 

Moduł ten powstał jako baza do testowania kilku różnych modułów radiowych, których wspólną cechą jest wykorzystanie interfejsu UART. Dlatego też, można obsadzić na płytce jeden z następujących modułów:

  1. Bluetooth BTM-222
  2. ATNEL-WIFI232-T
  3. Radiomodem HM-TRP

 

Na pokładzie płytki Atnel AIR, przygotowana została antena 2,4 GHz w postaci ścieżek PCB, która wykorzystana może być na potrzeby modułu Bluetooth BTM-222. Wszystkie moduły pracujące w oparciu o Atnel AIR wykorzystują dokładnie ten sam interfejs UART, który jest standardowo wykorzystywany we wszystkich produktach firmy Atnel, jak: zestawy uruchomieniowe serii ATB czy też przejściówki USB-RS232.

 

przykłady zastosowań ATNEL AIR

 

Podstawową zaletą naszego interfejsu jest prostota a zarazem bezpieczeństwo podczas omyłkowego odwrotnego podłączenia modułu w gnieździe. Zastosowanie prostego klucza (brak jednego pinu) a także przemyślane usytuowanie linii TX oraz RX względem linii zasilania VCC i GND, powoduje, że moduł nie ulegnie uszkodzeniu nie tylko z powodu błędu niedoświadczonego użytkownika lecz także z powodu rutyny zawodowca.

ikona Strona główna ikona O nas ikona Wydawnictwo ikona Elektronika ikona Oprogramowanie ikona Kursy ATNEL ikona Nowości ikona SKLEP ikona FORUM ikona Kontakt ikona Polityka Prywatności Cookie

ATNEL Nowoczesne Rozwiązania - programowanie AVR w C | pisanie programów dla AVR | pisanie programów ATmega | pisanie programów dla AVR | programowanie mikrokontrolerów |
mikrokontrolery AVR programowanie | programowanie w C mikrokontrolerów | programowanie ATmega | programy w C AVR
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych