Google+ Start   |   E-mail   |   Newsletter:

ATNEL-AIR2

ATNEL AIR 2

moduł ATNEL AIR 2

Moduł dostarczany jest w postaci płytki PCB wraz z obsadzonymi podstawowymi elementami SMD, niezbędnymi do działania modułu WIFI. Podstawka precyzyjna dla WIFI jest opcjonalna.

 

Moduł ATNEL AIR umożliwia uruchamianie na swoim pokładzie modułów radiowych, w różnych systemach z mikrokontrolerami zasilanymi napięciami +5 V oraz +3,3 V. DOMYŚLNIE moduł skonfigurowany jest za pomocą zworki SMD J2 do pracy z zasilaniem +5 V (co oznacza, że do modułu doprowadzamy napięcie +5V mając zapewnioną konwersję napięć na liniach RX i TX do modułu WiFi). Jednocześnie dla każdego zakresu napięć, przygotowana jest konwersja napięć na liniach RX i TX. W przypadku konieczności podłączenia modułu do mikrokontrolera zasilanego napięciem +3,3 V należy rozlutować zworkę SMD J2 a następnie zlutować zworkę SMD J1. Alternatywnie można wlutować trzy goldpiny w miejsce oznaczone CN1 i dokonywać wyboru napięcia zasilania i pracy za pomocą tzw jumpera. Należy tylko pamiętać, że goldpiny gniazda CN1 posiadają raster 2 mm.

zworki SMD

 

schemat modułu ATNEL AIR 2

 

 

Moduł ten powstał jako baza do testowania kilku różnych modułów radiowych, których wspólną cechą jest wykorzystanie interfejsu UART. Dlatego też, można obsadzić na płytce jeden z następujących modułów:

  1. Bluetooth BTM-222
  2. ATNEL-WIFI232-T
  3. Radiomodem HM-TRP

 

Na pokładzie płytki Atnel AIR, przygotowana została antena 2,4 GHz w postaci ścieżek PCB, która wykorzystana może być na potrzeby modułu Bluetooth BTM-222. Wszystkie moduły pracujące w oparciu o Atnel AIR wykorzystują dokładnie ten sam interfejs UART, który jest standardowo wykorzystywany we wszystkich produktach firmy Atnel, jak: zestawy uruchomieniowe serii ATB czy też przejściówki USB-RS232.

 

przykłady zastosowań ATNEL AIR

 

Podstawową zaletą naszego interfejsu jest prostota a zarazem bezpieczeństwo podczas omyłkowego odwrotnego podłączenia modułu w gnieździe. Zastosowanie prostego klucza (brak jednego pinu) a także przemyślane usytuowanie linii TX oraz RX względem linii zasilania VCC i GND, powoduje, że moduł nie ulegnie uszkodzeniu nie tylko z powodu błędu niedoświadczonego użytkownika lecz także z powodu rutyny zawodowca.

ikona Strona główna ikona O nas ikona Wydawnictwo ikona Elektronika ikona Oprogramowanie ikona Kursy ATNEL ikona Nowości ikona SKLEP ikona FORUM ikona Kontakt ikona Polityka Prywatności Cookie

ATNEL Nowoczesne Rozwiązania - programowanie AVR w C | pisanie programów dla AVR | pisanie programów ATmega | pisanie programów dla AVR | programowanie mikrokontrolerów |
mikrokontrolery AVR programowanie | programowanie w C mikrokontrolerów | programowanie ATmega | programy w C AVR
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych